فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم.

نظرسنجی سایت

آمار سایت

نظرسنجی سایت

چه دسته بندی محصولاتی را به سایت اضافه نماییم؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 131
  • بازدید دیروز : 142
  • بازدید کل : 290487

تنوع جغرافیایی و قومی و تقسیم‌بندی از دیدگاه نوروفیزیولوژی در بازاریابی - گردآوری سیاوش عزیزی


تنوع جغرافیایی و قومی و تقسیم‌بندی از دیدگاه نوروفیزیولوژی در بازاریابی - گردآوری سیاوش عزیزی

تنوع جغرافیایی و قومی و تقسیم‌بندی از دیدگاه نوروفیزیولوژی [1]

تقسیم‌بندی جغرافیایی و قومی سالیان زیادی است که در بازارهای بین‌المللی و بازارهای چندملیتی (چند فرهنگی) همچون آمریکا تمرین شده است. با استفاده از دانش و ورودی‌های علمی اعصاب‌شناسی، ما می‌توانیم به‌طور واضح اطلاعات دقیق و درست، تفاوت‌های بین‌المللی در رفتار خریداران را تشخیص دهیم.

شروع کار با آب‌وهوا و محیط‌زیست، باعث روشن شدن عوامل خلق‌وخوی و فاکتورهای انگیزشی[2] می‌شود. برای یک منطقه، قدرت و مدت تابش خورشید تأثیر مثبتی در آزادی دوپامین[3] و سروتین[4] دارد. استفاده بیش‌تر از محرک‌هایی همچون کافئین[5]، نیکوتین[6] و الکل[7] یکی از تأثیرات بالا بودن طول جغرافیایی مطلق بر روی ساکنین، مخصوصاً در فصل زمستان است. همچنین، پیامدهای دیگری در رژیم غذایی ملی موجود دارد. دما. نیاز به تنظیم حرارت سازوکار[8] بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و کمک شایانی به توضیح تفاوت‌های مصرف غذایی جهانی می‌کند. برای مثال مصرف غذا با کالری پایین، پروتئین پایین و شکر در مناطق گرم شدت دارد. در آب‌وهوای گرم، مردم مصرف غذایی کمتری دارند و درنتیجه به غذایی باانرژی بالا نیازمند هستند. (این دانش فرماندهی نظامی ایالات‌متحده آمریکا برای تنظیم رژیم غذایی سربازان مستقر در نکات مختلف جهان است). در همین راستا سوخت‌وساز کندتر بدن در محیط‌های گرم مشکلات فراوانی در مصرف الکل به وجود می‌آورد و این دلیل ممنوعیت الکل در برخی از مذاهب خاص همچون اسلام است.

رژیم غذایی و آب‌وهوایی همراه باهم فرایندهای نورون[9] را تحت تأثیر قرار داده و منجر به شکل‌گیری صفات و خصوصیات ملی کلیشه‌ای می‌گردد. با توجه به بیانگری‌های اجتماعی، جنوبی‌ها به‌طور متوسط نمایشی‌تر نسبت به مردمان در حال زندگی در قطب‌های جغرافیایی زمین عمل می‌نمایند. به دلیل آنکه گرما باعث افزایش ترشح و سنتز نورآدرنالین[10] می‌شود؛ این پدیده‌ها همراه با غذاهای تند، باعث ایجاد بی‎‌قراری و تحرک می‌شوند. نورآدرنالین باعث تقویت عکس‌العمل‌های عاطفی به هر نوع محرکی اعم از مثبت یا منفی می‌شود.

در نقطه نظرات بالا جزء مهم تقسیم‌بندی بازارهای جهانی توسط آب‌وهوا منطبق بر منطق خوشه‌بندی و نکات مهم در مورد نحوه‌ی پدیدار شدن فرهنگ به‌عنوان تابعی از عوامل بیولوژیکی را ارائه دادیم.

ژنتیک فاکتور بعدی از تقسیم‌بندی جغرافیایی و قومیتی است. درواقع، یکی از مهم‌ترین پتانسیل‌ها در یک فرد خصوصیاتی است که از والدین به او منتقل می‌گردد. در این مجموعه‌ی خصوصیات، فقط صفات شخصیتی وجود ندارد بلکه دارای صفاتی همچون نوع‌دوستی، بی‌اشتهایی، نگرش‌‌های طالع‌بینی، فعالیت‌های ورزشی، حضور در کلیسا، خوردن صبحانه، تحصیلات، ظهور صفات مدیریتی، پذیرش هنر مدرن، چاقی، رفتار پدرانه و مادرانه، خواندن کتاب، نحوه‌ی احساس، مصرف سیگار و مهارت‌های اجتماعی نیز هست (موارد دیگر را می‌توان از Freeze 2008 پیدا کرد).

درنتیجه توزیع بایوجغرافیایی[11] تنوع ژنتیکی یکی از جنبه‌های مهم در نظر گرفته می‌شود. تفاوت‌های ارثی در میان مردم باعث آشکار شدن تفاوت‌های دیگر شده و مطالعه درزمینه‌ی صفات رفتاری توسط بازاریابان امری کاملاً مشروع است. اگرچه "نژاد "[12] در چنین زمینه‌هایی باید استناد شود اما به دلیل آنکه اگر یک پژوهشگر بر روی الگوهای مختلف رفتاری تمرکز نماید نمی‌تواند بین چندین سبک مختلف قضاوت خوبی داشته باشد، از آن چشم‌پوشی می‌شود. اولین و واضح‌ترین پدیده‌ در حساسیت‌های غذایی بیماری و تحمل است. برخی از مطالعات امروزه بر روی ژنوم[13] انسان و تغییرات منطقه‌ای انجام می‌پذیرد. از کارهایی این مقوله می‌توان موارد زیر را نام برد:

  1. انتخاب نامزدهایی از قاره‌های مختلف و پتانسیل سنجی ژن‌های حساس به الکل در آسیا
  2. تحمل لاکتوز[14] در اروپا و مقایسه‌ی آن با اجداد مشترک آفریقایی (ویت[15] و همکارانش 2006)

جالب‌توجه است که بسیاری از این جهش‌ها که تغییرات رنگ‌دانه‌ی پوست را بر عهده‌دارند در دوران نسبتاً اخیری رخ‌داده‌اند. تغییرات به حدوداً در 10000 سال قبل برمی‌گردند و دلایلی همچون سازگاری با محیط‌زیست و حتی فعالیت‌های اقتصادی همانند چرای گاوها برای بهره‌مندی از شیر آن‌ها در اروپا بانی این تغییرات بوده است. در همین راستا ما نشانه‌هایی داریم که تأیید می‌کنند تکامل ژنتیکی یک فرایند مستمر است که با توجه به تأثیرات بیرونی و رانش ژنتیکی رخ می‌دهد. افراد ساکن در یک منطقه و دارای یک‌زبان گویشی شانس بیشتری برای ازدواج باهم دیگر دارند. بعضی از زوج‌ها بیش‌تر در معرض رانش ژنتیکی قرار دارند. تنوع، در جمعیت خاص نیز رشد می‌کند (رشد منفی تولید تنگنا و باعث کاهش تنوع می‌گردد). هم‌چنین جمعیت‌های کوچک‌تر تمایل دارند که ژنتیک منسجم‌تری داشته باشند؛ درنتیجه فرایندهای طبیعی، تشابهات ژنتیکی و تفاوت‌های بین نژادها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، مراتب بسیار بیش‌تر تنوع ژنتیکی در جمعیت بومی آفریقای سیاه وجود دارد و با یک نگاه سطحی می‌توان حدث‌زد که آسیایی‌ها و آمریکایی‌ها ژنتیک‌های بسیار ناهمگونی دارند (Tichkoff & Kidd 2004).

تفاوت‌های ژنتیکی علاوه بر نیازهای بدنی، فرایندهای عاطفی و ذهنی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای نمونه حمل‌ونقل ژن سروتین[16] (SLC6A4) در اروپا و آسیای شرقی نسبت به قبیله یوروبا[17] در آفریقا را می‌توان نام برد. با استفاده از تصویربرداری‌های مغزی که توسط محققان[18] دانشگاه MIT در سال 2008 میلادی تفاوت‌های چشمگیری در حالت‌های خاصی از فرهنگ انجام کارهای تصویری به دست آمد. این مشاهدات برای بررسی و تأیید تأثیرات فاکتورهای فرهنگی شناخته‌شده از طریق مقایسه‌ با روانشناسی فردگرایی آمریکایی و استقلال اشیاء انجام شد. در مقابل ایالات‌متحده آمریکا (استقلال اشیاء)، فرهنگ آسیای شرقی به حرکت جمعی و وابستگی متقابل اشیاء به هم وابسته است. این آزمایش‌ها شاید به‌اندازه‌ی بررسی کامل و اندازه‌گیری‌ دقیق، مفید نباشد اما بااین‌وجود توانایی اثبات این قضیه که تفاوت‌های فرهنگی باعث تفاوت در فعالیت‌های مغزی می‌گردد را دارد. درواقع فعالیت مغزی در مناطق پیشانی و جداری که اغلب مرتبط با کنترل توجه و هوشیاری هستند، در حالتی که در طی آن احکام فرهنگی با قضاوت غیرمنتظره انجام می‌گردد بیشتر از حالتی که قضاوت منتظره دارد. فرض کنید تسلط بر پردازش مغزی ملزم به استفاده کمتر از منابع باشد، در موردی همچون مالیات بیشتر انجام مقایسه مغزی به حالت نسبی/مطلق برای آمریکایی‌ها/آسیای شرقی به‌صورت ترک حالت همیشگی برای آن‌ها معنا می‌شود.

علاوه بر این مشاهدات موارد دیگری همچون:

  1. شناسایی قوی‌تر با استفاده از موارد فرهنگی
  2. الگوهای فرهنگی خاص قوی‌ برای فعالیت مغزی

را نام برد.

آقای گوتچز[19] و همکارانش در سال 2006 میلادی در یک چشم‌انداز مشابه با موضوع ما با این موضوع پی بردند که آمریکایی‌ها بیشتر بر اشیاء تمرکز می‌کنند، درحالی‌که آسیای شرقی‌ها (برای مثال سنگاپور) بیشتر به روابط و مفاهیم توجه دارند (مثلاً ارائه اطلاعات به‌صورت عکس).

سه روش اصلی در نحوه ارائه دادن اطلاعات با مشتریان وجود دارد:

  1. فقط شیء
  2. پس‌زمینه‌ی[20] منظره‌ای
  3. شیء همراه با پس‌زمینه

اغلب گرو‌ه‌های مورد آزمایش اهمیت وجود عکس را تأیید می‌کنند. ضمناً مغز برای پیدا کردن الگوهای رمزگذاری شده داخل عکس و نسبت و تناسب عکس را نیز اسکن می‌کند. نتایج، نقش اهمیت برداشت‌های تحلیلی از هر موضوع را در فرهنگ‌های مختلف نشان می‌دهد. با توجه به پردازش تصاویر اشیاء، در مغز آمریکایی‌ها مقدار مناطق بیش‌تری از قشر خلفی[21] مغز نسبت به آسیای شرقی فعال است. این نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها بر روی ویژگی‌ها و خصوصیات معنایی و فضایی شیء بیش‌تر نسبت به آسیای شرقی‌ها، تمرکز می‌کنند. در مقابل، با توجه به پس‌زمینه‌ی پردازش، در مغز آسیای شرقی‌ها مقدار دخالت بیش‌تری از سینوس‌های مغزی[22] که مسئولیت پردازش‌های ساختاری تنظیمات پیچیده بر عهده‌ی آن‌هاست، وجود دارد. یک پدیده‌ی پیچیده‌ی دیگر نیز وجود دارد. هنگام انتخاب نمونه‌ها از شهروندان ارشد یک منطقه تفاوت‌های قومیتی بسیار چشمگیرتر می‌شود (Goh و همکارانش 2007). این مشکل اولین گرایش تقویت‌شده در طول عمر زندگی‌شان است. تفاوت در نحوه‌ی سؤال کردن (سنگاپوری‌های مسن کمبود بیش‌تری در پردازش شیء نسبت به آمریکایی‌های مسن را نشان می‌دهند) باعث درک متفاوت از تصاویر بصری مغز[23] و آگاهی موشکافانه از تصاویر می‌شود. هنوز هنگامی‌که از چینی‌های مسن درخواست می‌شود که توجه زیاد بر روی یک شیء داشته باشند، توانایی چشمگیری در تعامل مناطق مغزی مربوطه که به‌سادگی نمی‌توان فعال گردند را دارند.

ما هنوز بسیار دور از حل معمای مغز و فرهنگ هستیم اما شاید قیاس با مطالعات اخیر در یک موضوع مشخص بتواند الهام‌بخش باشد. محققان نشان داده‌اند که تمرین کردن یک حرفه خاص (همانند راننده تاکسی و نواختن موسیقی) یا تکمیل مهارت خاصی در بدن منجر به تغییرات آناتومیک در یک قسمت معین از مغز می‌شود؛ بنابراین امکان ارتباط فرهنگ با مغز به‌وسیله‌ی فرمول "استفاده از آن یا از دادن آن " گمانه‌زنی‌های جالبی را ارائه می‌دهد.

در مطالعه‌ی آقای فالک[24] و همکارانش که قبلاً از آن ذکر شد، همراه با ماهیت همسان پاسخ به‌وسیله‌ی کره‌ای‌ها و اروپایی‌های آمریکایی، تفاوت‌های معنی‌داری هم مشاهده شد. به‌طور خلاصه، آمریکایی‌ها در درگیر کردن مناطق مغزی در فرایند‌های اجتماعی-عاطفی دارای درجه‌ی بیش‌تری نسبت به کره‌ای‌ها بوده و هنگام خواند موارد قانع‌کننده نسبت به موارد غیر قانع‌کننده بهتر عمل می‌کنند. مناطق موردنظر مغز به‌طورمعمول در فرایندهای عاطفی (آمیگدال، هدایت شکم)، شناخت اجتماعی (سولکس[25] خلفی مغز، قشر کمربندی[26] مغز) و پشتیبانی حافظه دخیل هستند.

یکی از پسوندهای تطبیقی مطالعات فرهنگی مربوط به شخصیت‌های کلیشه‌ای ملی‌ است. نظرسنجی‌های بی‌شماری تلاش می‌کنند میانگین سطح صفات شخصیتی اعضای یک فرهنگ که عموماً داخل یک کشور خاص می‌باشند را ارزیابی نمایند. یکی از کارهای معروف توسط گروه بزرگی با رهبری مک‌کرای[27] و تراسیانو[28] در سال 2005 میلادی انجام‌شده است. در این نتایج برونگرایی بیش‌تری توسط اروپاییان و آمریکایی‌ها نسبت به آسیایی و آفریقایی‌ها دیده‌شده است. به‌طور خاص برای به تصویر کشیدن یک منظور به نظر می‌رسد که استرالیایی‌ها نسبت به چینی‌ها‌ و تایوان‌ها از سرعت پایین‌تری برخوردارند. مردمان جمهوری چک و اسلواکی سازگاری بیش‌تری را از خودشان نشان می‌دهند. فرانسوی‌ها دارای ناراحت‌های روانی و المانی‌ها و سوئیسی‌ها دارای احترام‌گذاری پایینی هستند. آرژانتینی‌ها دارای ذهن بازتری نسبت به همسایگان خود همچون شیلی هستند. درحالی‌که چنین مشاهداتی باید بااحتیاط کامل انجام پذیرد، در یک برهه زمانی تفاوت‌های رفتاری بین چندین فرهنگ ریشه در تفاوت‌های ژنتیکی و فاکتورهای محیط‌زیست دارد. به‌عنوان‌مثال دلایل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی زندگی در چین و تایوان یکسان نیست. بااین‌حال، در مطالعات انجام‌شده مردمان مناطق شترند و تایوانی چینی دارای برخی صفات شخصیت همانندی هستند. حتی می‌توان گفت در اواخر قرن بیستم میلادی آلمانی‌ها خود دارای دوشاخه غربی و شرقی (کمونیست) بودند. دیوار برلین و رژیم‌های سیاسی مختلف برای 30 سال، تفاوت‌های زیادی بین آلمان‌ها ایجاد کردند (Angleitner & ostendorf 2000).

درنهایت می‌توان گفت برای آدم‌هایی بافرهنگ‌های مختلف انواع مختلفی از استدلال‌های قانع‌کننده لازم است. مردم بافرهنگ‌های مختلف مستلزم پاسخ‌های مختلف برای القای حس لذت بردن از زندگی به آن‌ها، هستند. در یک برهه زمانی مردمان دارای بیعت قوی با یک گروه (آسیای شرقی) بسیار دقیق‌تر به انجام دادن یک تصمیم فکر می‌کنند و دلیل آن جلوگیری از رخ دادن اشتباه است (Aaker & Lee 2001).

 

ترجمه سیاوش عزیزی

 

[1]Neurophysiological

[2]Motivational

[3]Dopamine

[4]Serotonin

[5]Caffeine

[6]Nicotine

[7]Alcohol

[8]Metabolism

[9]Neuronal

[10]Noradrenaline

[11]Bio geographical

[12]Race

[13]Genome

[14]Lactose

[15]Vaight

[16]Serotonin

[17]Yoruba

[18]Hedden و همکارانش 2008

[19]Gutchess

[20]Background

[21]Posterior

[22]Fusiform Gyros

[23]Occipital lateral

[24]Falk 2010

[25]Sulcus

[26]Cingulate

[27]Mccrae

[28]Teracciano

  انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 1288

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم؟

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم؟

به نام خداوند بزرگ و روزی دهنده با سلام  چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵‌.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم برای پاسخ به این سوال خواندن این کتاب را بسیار توصیه میکنم  موفق و سلامت و ثروتمند باشید ... ...

درامدزایی در خواب! (تعجب نکنید! بخوانید)

درامدزایی در خواب! (تعجب نکنید! بخوانید)

با این پکیج آموزشی شما تمامی روش های قانونی و حلالی که میتونید باهاشون حتی توی خواب هم از اینترنت پول در بیارید رو کامل و با ذکر جزئیات و تجربیات یاد می گیرید. پس اگه واقعا دنبال رشد و موفقیت هستید این صفحه رو کامل بخونید.   بیل گیتس سازنده و مالک مایکروسافت یا جف بزوس ... ...

پکیج کسب درآمد میلیونی ( تضمینی و تست شده)

بسم الله الرحمن الرحیم  *کسب درآمد از اینترنت روزانه ۲،۰۰۰،۰۰۰ میلیون تومان تضمینی و تست شده*  آپدیت جدید آبان ۱۴۰۲  ((آموزش صفر تا صد کسب درآمد اینترنتی بالای ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ میلیون تومان ماهانه، پشتیبانی ۲۴ ساعته ۷ روز هفته، ۱۰۰%حلال شرعی، کاملاً واقعی و تست ...

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

 همانطور که می دانید یکی از الزامات اولیه راه اندازی یک کسب و کار فاکتور فروش می باشد. اگر دوست ندارید هزینه گزافی بابت طراحی فاکتور بپردازید و تمایلی هم به استفاده از فاکتورهای آماده که در بازار به فروش می رسد ندارید می توانید از فاکتورهایی که با فرمت های Word و  Excel و ... ...

کسب درآمد روزانه تا 2/5 میلیون تومان در منزل

کسب درآمد روزانه تا 2/5 میلیون تومان در منزل

بنام خدا   تبریک میگوییم به شما ، شما اکنون جزئی از یک درصد افراد خوش فکر و هوشمند جامعه نود میلیونی ایران عزیز هستید . جزئی از اقلیت مثبت اندیش و پیگیر مسیر موفقیت . آدم های موفق هیچ گاه خسته نشدند و نگذاشتند انگیزه شان از بین برود و شما جزئی از آنها هستید .   این ... ...

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

 کتاب لطفاً گوسفند نباشید به اهتمام محمود نامنی از جمله برترین کتاب های خودشناسی و اصلاح الگوی زندگی شخصی است که در چند سال اخیر نگارش یافته است. خواندن این کتاب را برای همه افرادی که نمی خواهند گوسفند بمانند توصیه می نماییم. (انسان نمی تواند به آسمان نیندیشد ،مگر انسان ... ...

بانک شماره تلگرامی های فعال

بانک شماره تلگرامی های فعال

  این بانک اطلاعاتی، شامل شماره موبایل تلگرامی های فعال در سراسر  کشور می باشد. برای ارسال بانک شماره موبایل تلگرامی باید از طریق نرم افزار تبلیغات در تلگرام یا سامانه های پیامکی مثل شرکت آینوتی، شماره ها را وارد کرده و سپس شروع به ارسال تبلیغات در تلگرام و یا به ... ...

نرم افزار برنامه ساز اندروید+برنامه کتابساز اندروید

نرم افزار برنامه ساز اندروید+برنامه کتابساز اندروید

طراحی و ساخت برنامه های اندروید بدون نیاز به حتی یک خط کد طراحی و ساخت برنامه ها بر روی دستگاه اندروید بدون نیاز به کامپیوتر و اینترنت تولید برنامه های بهینه و کم حجم و قابل نصب بر روی تمامی دستگاهاب اندروید امکان نمایش تبلیغات عدد در برنامه های ساخته شده و کسب درامد امکان ... ...

دانلود جزوه آموزش استخدام موکلین

دانلود جزوه آموزش استخدام موکلین

دانلود جزوه آموزش استخدام موکلین دانلود جزوه آموزش استخدام موکلین و عزیمت کتاب الکترونیکی بسیار ارزشمند در توضیحات این کتاب و به نوعی تیتر اصلی این جزوه آموزشی آمده است استخدام موکلین سوره توحید که افرادی که در زمینه علوم غزیبه و کتاب علوم غریبه فعالیت دارند با این موضوع ... ...

آموزش گام به گام و مقدماتی تحلیل تکنیکال بورس در دانشگاه صنعتی شریف

آموزش گام به گام و مقدماتی تحلیل تکنیکال بورس در دانشگاه صنعتی شریف

آموزش تصویری تحلیل تکنیکال بورس در دانشگاه صنعتی شریف. این کلاسهای آموزشی هر چند وقت یکبار برگذار میگردد و ثبت نام محدود و با مبالغ بالایی اجرا میشود. این آموزش فرصتی است برای کسانی که وقت برای حضور در کلاسها را ندارند و نیز مبالغ سنگین ثبت نام برایشان مشکل دارد. فایل ... ...

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

  سلام دوست عزیز: فرقی نمیکند که شما صاحب یک بیزینس باشید یا یک پیج شخصی داشته باشید ویا حتی کارمند یا کارگر باشید همه چیز به سرعت در حال پیشروی به سمت دنیای دیجیتال مارکتینگ و شبکه های مجازی است و چیزی که باعث پیشرفت شما در کار میشود داشتن اطلاعات درست و به روز است. پدر ... ...

روش اصلی موفقیت در کنکور و آزمون ها(پزشکی، حقوق، مهندسی، نمونه و تیزهوشان) با پکیج کنکورپلاس

روش اصلی موفقیت در کنکور و آزمون ها(پزشکی، حقوق، مهندسی، نمونه و تیزهوشان) با پکیج کنکورپلاس

 چطور یکی از طراحان پکیج کنکورپلاس از رتبه 20.000 تجربی به رتبه 600 ریاضی رسید؟ چطور یکی دیگر از طراحان پکیج به رتبه 55 تجربی رسید؟ چرا نباید یک سری اصول و رازها به شما گفته شود؟   اگر می خواهید از تکنیک ها و رازهای رتبه های برتر کنکور حتی رتبه 1 تجربی کشور آگاه ... ...

دانلود کتاب مسیحا از جبران خلیل جبران

دانلود کتاب مسیحا از جبران خلیل جبران

 مسیحا یا مسیح یا ماشیحا به معنی لغوی مسح شده ایده‌ای در ادیان ابراهیمی به معنی رهبری است که توسط خداوند انتخاب شده باشد. این فرد معمولاً شاه یا کاهنی است که توسط روغن مقدس مسح شده باشد. ایده مسیح از تورات نشات گرفته است. در تورات مسیح لزوماً یهودی نیست و از کورش شاهِ ... ...

پکیج آموزشی انواع راه های کسب درآمد اینترنتی بیش از 40 روش درآمد زایی

پکیج آموزشی انواع راه های کسب درآمد اینترنتی بیش از 40 روش درآمد زایی

برای دانلود این پکیج ارزشمند اینجا کلیک کنید                 بسته کسب درآمد آسان از اینترنت روزانه ۵۰۰ هزار تومان تا ۱٫۷۵۰٫۰۰۰ تومان  مناسب برای تمامی افراد با هر سن و دانشی میتواند زندگیت را عوض کند این فرصت هرگز تکرار نمیشود عجله کنید فروش خود را با ... ...

دانلود مجموعه نمونه قرارداد ها

دانلود مجموعه نمونه قرارداد ها

بسیاری از افراد همواره برای نوشتن قرارداد با مشکل نحوه نگارش آن روبرو هستند و ممکن است قراردادی را به اشتباه تنظیم نمایند. نمونه قرار داد ها در هر زمینه به افراد کمک می کند تا در زمان عقد قرار داد بتوانند از آن به عنوان الگو استفاده نمایند و آن را مطابق با آنچه در نظر دارند ... ...

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست شده(تعجب نکنید! بخوانید)

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست شده(تعجب نکنید! بخوانید)

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست شده(تعجب نکنید! بخوانید)     این روزها با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی کشور، کسب درآمد برای خیلی از افراد جامعه بسیار دشوار است. بسیاری از افراد به امید اینکه در آینده بتوانند یک شغل ... ...

کسب درآمد اینترنتی روزانه حداقل ٧٠هزار تومان تضمینی

کسب درآمد اینترنتی روزانه حداقل ٧٠هزار تومان تضمینی

سلام دوست خوبم   اگه از زندگی و کارت رضایت نداری.. اگه از وضعیت روحی و بی پولی خسته شدی..   اگه احساس میکنی همیشه تو تمامی کارها بازنده ای و اعتماد به نفس پایینی داری..   اگه میخوای یک فعالیت جدید رو شروع کنی ..   و یا حتی میخوای وضعیت زندگیتو بهتر و بهتر کنی و ... ...

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان اینستاگرام(فوق حرفه ای)

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان اینستاگرام(فوق حرفه ای)

     روشی برای فالوور و لایک اینستاگرام براتون گذاشتیم، که با قیمت ناچیزی میتونید جلوی دوستاتون کلاس بزارین :) توجه : این برنامه مصارف دیگری هم دارد که خودتان با آن آشنا خواهید شد.    تذکر مهم : تمامی سوالات و مشکلات شما در تلگرام و با آیدی کارشناس پشتیبانی یعنی ... ...

کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد اینترنتی

بسته کسب درآمد آسان از اینترنت روزانه ۵۰۰ هزار تومان تا ۱٫۷۵۰٫۰۰۰ تومان   مناسب برای تمامی افراد با هر سن و دانشی میتواند زندگیت را عوض کند این فرصت هرگز تکرار نمیشود عجله کنید فروش خود را با این اموزش چندین برابر کنید وضعیت پکیج : کاملا فعال جدیدترین ... ...

دریافت فایل : کسب درآمد اینترنتی
مجله بوردا ژوئن ۲۰۱۵ بصورت فایل PDF

مجله بوردا ژوئن ۲۰۱۵ بصورت فایل PDF

   مجله بوردا ژوئن ۲۰۱۵ بصورت فایل PDF    مطالب مفید و مشابه : کاتالوگ لوازم خانگی ، فایل پی دی اف IKEA 2016 | مجلات عروس TWMGB2014web-The-Wedding مجله خیاطی Threads نوامبر ۲۰۱۵ مجله دکوراسیون داخلی خانه، حمام و دستشویی BARRON WinterCatalogue2015 کاتالوگ : ... ...

چگونه هر کسی را عاشق خود کنیم ؟

چگونه هر کسی را عاشق خود کنیم ؟

 چگونه هر کسی را عاشق خود کنیم ؟  خیلی از وقت ها دوست داشته اید شخص و یا همسر خود را عشق خود نمایید. عاشق شدن به تمام معنا، طوری که هیچ کسی را به اندازه شما دوست نداشته باشد شما را کامل قبول داشته باشد و یا می خواهید دل کسی را بدست بیاورید و در این راه همیشه با شکست مواجه ... ...

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

  "راه هاییکه خود ما با آنها به موفقیت رسیدیم"   " اگرواقعا به درآمد نیاز دارید و خواهان موفقیت هستید، با دقت مطالب این صفحه را کامل تا انتهای آن مطالعه کنید. در غیر این صورت، می توانید با خیال راحت این صفحه را ترک کنید :) "   همیشه یادتون باشه که : «شما نباید برای ... ...

کسب درآمد 290هزار تومن در 70 دقیقه

کسب درآمد 290هزار تومن در 70 دقیقه

کسب درآمد 290/000تومن در 70 دقیقه توجه: دوستانی میان پیام میدن این سیستم شما چیه؟؟ شما اگه صفر تا صد توضیحات رو کاملبخونید ، اون موقع متوجه میشید ما گفتیم این روش چیه؟! پس حتما تا آخر توضیحات رو بخونید.( با این سیستم یاد میگیری چطوری از صفر با همین موبایلت روزی ۳۰ الی ... ...

کسب و کار اینترنتی در منزل

کسب و کار اینترنتی در منزل

کسب درآمد میلیونی اینترنتی و تضمینی در منزل جدید ترین و مطمئن ترین روش کسب درآمد در سال 1394   تعهد و ضمانت ما : در عرض فقط یک ساعت اول کسب درآمد نمایید بعد از درآمد آن این مجموعه را خریداری نمایید می دانیم همه ما از مطالب تبلیغاتی و الکی که در مورد کسب و کار اینترنتی ... ...

دانلود نرم افزار اندرویدی سوالات ضمن خدمت فرهنگیان محترم

دانلود نرم افزار اندرویدی سوالات ضمن خدمت فرهنگیان محترم

  نرم افزار اندرویدی سوالات ضمن خدمت فرهنگیان محترم این نرم افزار توسط خود ما ساخته شده و در جای دیگری منتشر نشده و اختصاصی می باشد. دیگر نگران ضمن خدمت نباشید با این پکیج ویژه نیازهای شما برطرف خواهد شد یکبار برای همیشه این استرس را از خود دور کنید سوالات را همیشه ... ...

نسخه اصلی و انگلیسی کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم؟

نسخه اصلی و انگلیسی کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم؟

به نام خداوند بزرگ با سلام این نسخه اصلی کتاب است که میتوانید دریافت کنید و به زبان انگلیسی است اما اگر ترجمه کتاب رو میخواهید به پست قبلی فروشگاه مراجعه کنید با تشکر ... ...

آموزش گرفتن وام های ميليوني و میلیاردی + طرحهای خدماتی

آموزش گرفتن وام های ميليوني و میلیاردی + طرحهای خدماتی

آموزش گرفتن وام های ميليوني و میلیاردی + طرحهای خدماتی روشی عملی برای دریافت وام میلیاردی . به همراه طرح توجیهی خدماتی در اين فايل آموزشي تمام روشها ونحوه گرفتن و دريافت وام میلیاردی از وزارت مربوطه و در مدت كوتاه توضيح داده شده است. اين وامها با بهره كم و اقساط بلند ... ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل 100 هزار تومان تضميني

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل 100 هزار تومان تضميني

  سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و ... ...

کسب درآمد روزانه 300 هزار تومان از تلگرام

**قطعا این کاملترین و تخصصی ترین پکیج موجود در بازار هست** وقتش رسیده اما و اگرها را کنار گذاشته و با اطمینان کسب درآمد از تلگرام را شروع کنید… هنوز هم میخوای حسرت یه درآمد عالی و زندگی خوبو داشته باشی؟! چقدر از وقتت رو توی تلگرام و دیگر شبکه های مجازی سر میکنی؟! هنوز هم دیر ...

کتاب آشنایی با سوجوک و موکسا

کتاب آشنایی با سوجوک و موکسا

روش درمانی سوجوك اولین بار در سال 1987 میلادی توسط یك متخصص طب سوزنی به نام دكتر پارك جی وو به دنیا معرفی گردید. كاربرد این روش برای همگان با هر سطحی از دانش امكان پذیر است و خواننده پس از مطالعه كتاب خود تایید خواهد نمود كه بهره گیری از آن كاملاً بی ضرر است.روش درمانی ... ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

آذربایجان غربی، مهاباد، مجتمع تجاری و اداری نور، واحد 341، شتابدهنده کسبوکار کارما

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی، یادگیری عمیق‌تر و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم. امید است تیچیار بتواند نیازهای شما را با کمک خودتان تشخیص داده و ...

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما