فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم.

نظرسنجی سایت

آمار سایت

نظرسنجی سایت

چه دسته بندی محصولاتی را به سایت اضافه نماییم؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

 • بازدید امروز : 173
 • بازدید دیروز : 142
 • بازدید کل : 290529

بازاریابی برای مصرف‌کنندگان با افسردگی و اختلالات خلقی - گردآوری سیاوش عزیزی


بازاریابی برای مصرف‌کنندگان با افسردگی و اختلالات خلقی - گردآوری سیاوش عزیزی

وضعیت عصبی خرید

محتمل است که ارتباطات عصبی یک شخصیت تعیین‌کننده‌ی نوع خرید خریداران است. بر این اساس، نقشه‌برداری از سبک‌های مختلف پاسخ محرک‌های محیطی به احساسات مختلف و الگوهای عملکرد اجرایی که می‌تواند نشان‌دهنده‌ی برخی الگوهای جهانی به‌وسیله‌ی پیش‌بینی اینکه شخص در نظر دارد که یک ماشین تازه بخرد، یا بسته‌ی تعطیلات بخرد و یا بیمه سلامت بگیرد، بسیار بااهمیت است. نحوه‌ی اجرای فرایندها بر روی اشخاص نشان‌دهنده‌ی این است که شرایط خرید در کدام تقسیم‌بندی مشتریان قرار دارد. درنتیجه ما مدافع تقسیم‌بندی مغز و اعصاب به‌عنوان یک نتیجه‌ی مستقیم از گروه‌بندی کردن خریداران با ویژگی‌های شخصیتی هستیم.

نقطه‌ی شروع تحقیق این نوع تقسیم‌بندی افرادی با سطح عملکرد مغزی پایین "مصرف‌کنندگان بی‌سواد " که در حدود 20% از ایالت متحده آمریکا را شامل می‌شوند، هستند (دانشگاه D.C. 2007). مهارت‌های ریاضی پایین، تسلط پایین‌بر خواندن، نوشتن و واژگان منجر به امیال شناختی متفاوت (استدلال بتنی و تفکر تصویری) می‌گردد. هنگام تبلیغات برای این گروه از مهارت‌های ترکیب‌بندی مواد داخل بازار، نمایش داخل مغازه و تبلیغات قیمتی استفاده می‌گردد. علاوه بر این عملکرد مصرف‌کنندگان بی‌سواد برای خرید بیش‌تر تمرکز بر خصوصیات محصول دارد و برندهای جدید را نمی‌پذیرند. آن‌ها در خرید بسیار پرتنش هستند و خرید مواد غذایی برای آنان دشوار است و اضطراب ناشی از خرید آنان بسیار خسته‌کننده است. این دسته از مصرف‌کنندگان نتنها دارای مشکل برجسته‌ای از گروه‌های متمایز خریداران هستند بلکه توانایی و تمایل به پردازش در آن‌ها کم است (Viswanthan و همکارانش 2005).

 

مصرف‌کنندگان با افسردگی و اختلالات خلقی

تعداد افراد مبتلا به اختلالات خلق‌وخوی و دارای رفتار وسواس فکری بسیار قابل‌توجه است. بر اساس برخی تخمین‌های محافظه‌کارانه، 340 میلیون نفر در سراسر جهان از افسردگی رنج می‌برند (اطلس سلامت روانی-سازمان تجارت جهانی 2005) بر طبق یک سری برآوردها حدود 20 الی 35 میلیون نفر از این افراد در ایالات‌متحده آمریکا زندگی می‌کنند.

افرادی که از افسردگی اساسی رنج می‌برند با افراد سالم در فعالیت‌های مغزی تفاوت دارند. یکی از عوامل افسردگی، کاهش حس بویایی است (Ortega-Henandez و همکارانش 2009). این به‌خودی‌خود باعث به وجود آمدن بازار محصولات با تکیه‌بر عطر می‌گردد. نتنها افراد افسرده نیاز به بوی شدیدتری برای احساس همانند با بقیه دارند بلکه تحت تأثیر مثبت‌اندیشی آروماتراپی[1] نیز قرار دارند.

سورگالیدز[2] و همکارانش در سال 2003 میلادی اسکن مغز شرکت‌کنندگان نامزد در حالت‌هایی همراه یا خاطرات غم‌انگیز و شاد را ارائه دادند. آن‌ها متوجه کاهش فعالیت در VMPFC در افراد سالم هنگام مواجه‌شدن با محرک‌های شادی و افزایش آن در هنگام محرک‌های غمگین شدند. الگوهای مخالف در افراد افسرده پیدا شد: هنگام به خاطر آوردن لحظه‌های شاد VMPFC ها بسیار سخت کار می‌کنند. در هنگام مواجه‌شدن با لحظه‌های غم‌بار به‌نوبه‌ی خود تلاش خاص در VMPFC وجود نداشت اگرچه یک حالت پیش‌فرض برای خاطرات غم‌انگیز در افراد ناراضی وجود دارد. هنگامی‌که از دست دادن تعادل روانی همراه با افسردگی، PWB رخ می‌دهد. شواهد بیش‌تر این ادعا را ثابت می‌کند که بین افراد خوش‌بین و بدبین به دلیل پدیده‌های عصبی تفاوت وجود دارد. آنان همچنین نشان دادند که فعالیت با دامه[3] کاهش‌یافته و زمان زیادتری برای ارزشیابی ماهیت خطر برای افراد لازم است (VanRee و همکارانش 2007). ارزیابی کندتر سیگنال‌های مغزی احتمالاً نشان‌دهنده‌ی تعصب منفی کمتر افراد شادتر نسبت به افراد افسرده است. افراد افسرده ارزیابی منفی سریع‌تری از محرک‌های منفی دارند. منطقی است افراد به‌طور ذاتی شاد، خوش‌بین‌ترند.

تمایز بین مصرف‌کنندگان افسرده در نگرش‌های بسیار عاطفی خود نسبت به خرید محدود به تأثیرات مقررات و ضعف ارزیابی و عدم رضایت خود آنان است. نوسانات خلقی مکرر نیاز به پادزهر استرس و غم دارد. یک لینک قابل‌توجهی بین افراد افسرده که باعث عدم کنترل خرید می‌گردد، خرید وسواسی و اجبارگونه (اجبار به خود) است. حدود 9% از بزرگ‌سالان ایالت متحده آمریکا خریداران اجباری هستند (Rigway و همکارانش 2008). به این معنی که حدود 16 میلیون آدم (زن-مرد)! (Koran و همکارانش 2006). زنان دارای وسواس خرید لباس، لوازم‌آرایشی و بهداشتی، طلا و جواهر، کفش و اقلام آشپزخانه را می‌پسندند. مردان دارای تمایل به ولخرجی در وسایل الکترونیکی، خرید سهام شرکت‌ها و ... دارند (به‌طورمعمول قماربازی نیز می‌کنند). با دقت قابل‌توجه دانشمندان علوم اعصاب اسپانیایی بر روی بیماران OCD توانستند تغییرات کلی ساختار مغز را شناسی نمایند (Soriano-Mas و همکارانش 2007).

علاوه بر این مردمان دارای اختلالات وسواسی-اجباری مقدار سروتونین کمتری در خونشان جاری است (Marazziti & Cassano 2003). در مقایسه با مقدار بالاتری از سروتونین که باعث تسهیل استراحت ذهنی می‌شود، کمبود نسبی این ناقل عصبی، مصرف‌کنندگان را به دنبال تماس اولیه جالب و غلبه بر اضطراب هنگام مواجهه با شیء جدید تشویق می‌کند. درست همانند عشق، خریداران اجباری فقط در یک وسواس ساکن هستند.

خریداران وسواسی خود را مجبور به استفاده از یک مجموعه موارد خاص که به‌سختی مورداستفاده قرار می‌گیرد، می‌کنند. گزارش‌های بسیاری حاکی از خرید چند مورد متشابه توسط آنان است (همانند یک نوع لباس خاص). در تجربه‌های ارضاء کننده فوری به‌وسیله‌ی خریداران اجباری شانس خرید دوباره تحت شرایط متشابه وجود دارد.

انگیزه اصلی در پشت خرید افراد وسواس تمایل واقعی برای خرید نیست، بلکه بهبود موقتی اعتمادبه‌نفس آن‌هاست. بسیاری از خریداران اجباری هرگز شیء خریداری‌شده را کامل استفاده نمی‌کنند و حتی نسبت به افراد سالم حالت منفی را بیش‌تر نشان می‌دهند. این موارد احتکار وسواس در جنبه‌های دیگر اختلال‌ها دیده می‌شود. بیش از 3/1 بیماران OCD در ایالات‌متحده آمریکا بیماران وسواسی هستند. در مطالعات بر پایه‌ی PET بر روی متابولیسم دسته‌بندی‌های مختلف بیماران OCD مغزی ساکسینا[4] در سال 2007 میلادی متوجه برخی ویژگی‌های منحصربه‌فرد مغزی بر روی وارد بسیار محافظه‌کارانه شد. رخداد قابل‌توجه در کاهش پتانسیل بالقوه ACC اختلال در قوی تمرکز، انگیزه و حل مشکلات است. علاوه بر این گروه‌های احتکاری کاهش بیش‌تر فعالیت‌های فردی در کمربندی مغز نسبت به اشیاء کنترل سلامت را نشان داده‌اند. در این منطقه‌ی مختصاتی جهت‌گیری فضایی و حافظه، تعامل کمتر، توضیح می‌دهد که چرا افراد بیمار نسبت به افراد سالم استرس بیشتری برای از دست دادن اموال خوددارند. به‌غیراز وسواس، رفتارهای جمع‌آوری و صرفه جویانه بیش‌تر مربوط به شرایط سنی، زوال عقلی و انواع اختلالات شناختی است.

اگرچه بعضی تجارت‌ها "رویای " خریداران را به نمایش می‌گذارند، خریداران اجباری، بازهم رضایت زیادی از خرید ندارد. با توجه به کثرت این خریداران و انجام تحقیقات بدنی بسیار زیاد در پایگاه‌های اختلالات بالینی، بسیار شگفت‌انگیز است که چگونه فهم بسیار کمی از خریداران و تصمیماتشان توسط این مجموعه کشف‌شده است. عجیب‌تر آن است که تحقیقات کمی برای اندازه‌گیری گرایش وسواس خریداران انجام‌شده است (Youn & Faber 2002).حتی توجه زیاد به تمایز مهم بین وسواس خرید همانند تحت تنظیم قرار دادن کنترل نشده است (Faber & Vohs 2007)؛ بنابراین آنچه ما می‌دانیم احتمالاً سرنخ کوچکی است؛ بااین‌حال بسیار مهم است که تشخیص دهیم خریداران وسواسی شاید مستعد مبتلا به اختلالات شناختی هنگام خرید باشند. آن‌ها اغلب متوجه محرک‌هایی همچون زنگ، بافت، صدا و بوی محیط مغازه و شاید غرق در تجارب به وجود آمده توسط محرک‌های بیرونی شوند.

افراد در چنین جذب‌هایی:

 1. احساساتی جواب می‌دهند و به‌آسانی جذب مناظر و صداها می‌شوند.
 2. جذب خاطرات روشن و قانع‌کننده و تصورات می‌شوند.
 3. در مواردی حتی تجربه تغییرات زیادی را می‌کنند.

خرید اجباری فقط یکی از عوارض اختلالات خلق است. به نظر می‌رسد اعتیاد به قمار و اغلب احساس خستگی یکی از عواقب آن است. بر اساس 34 سال داده‌های مرکز تحقیقات ملی (NORC) آمریکایی‌هایی که خوشحال هستند در بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی مشارکت و اغلب اوقات روزنامه می‌خوانند. در انتهای دیگر موضوعمان، مردمان ناراضی (غمگین) تمایل به تماشای تلویزیون 20% بیشتر نسبت به مردم عادی دارند و شاید به خاطر سرگرمی آسانی که هیچ فعالیت اجتماعی را نمی‌طلبد باشد (Robinson & Martin 2008). بر طبق مطالعات انگلیسی‌ها، افراد افسرده و مضطرب تمایل به‌صرف زمان بیش‌تری بر روی اینترنت نسبت به میانگین افراد مسن دارند (Morrison & Gore 2010).

"حوصله برای مرگ "

متن بالا موضوع تحقیقاتی (Britton & Snipley 2010) است که بر طبق انجام مصاحبه در میان افراد مدنی بریتانیا، متولد دهه‌ی 80 قرن گذشته که تا سال 2009 میلادی هنوز زنده بوده‌اند، است. نتایج حاکی از آن است که افرادی که تجربه‌ی دل‌تنگی در 20 سال گذشته را داشته‌اند 37% بیش‌تر، به‌آسانی این سال‌ها را سپری کرده‌اند! برای توضیح این پدیده باید گفت که افراد در صورت خسته شدن بسیار آسان‌تر مشروبات الکلی را مصرف می‌کنند و سیگار می‌کشند. این موضوع می‌تواند ارتباط بین بیماری‌های قلبی با درگیری‌های زندگی را نیز نشان دهد.

 

دسته‌ی AD/HD

کارشناس تخمین می‌زنند بیش از 5% از جمعیت کمتر از 19 سال جهان از اختلالات کمبود/پیش فعالی رنج می‌برند (آقایان بیش‌تر از خانم‌ها). ناتوانی بیولوژیکی عصب‌ها توسط تکامل نامناسب مهارت‌ توجه، تلاش‌گری و پیش فعالی تشخیص داده می‌شوند. از همه مهم‌تر نیمی از موارد AD/HD توسط زیادشدن سن‌وسال فروکش نمی‌کند (Makris و همکارانش 2008) و دلیل آن تا حد زیادی ژنتیکی و لینک شده با توانایی مغز برای تولید دوپامین[5] است. عدم تمرکز که توسط بعضی از افراد به نمایش گذاشته می‌شود نتنها نشانه‌ی خارج از کنترل نیست بلکه بازتاب "شکارچی-رئیس " همراه با نظارت ثابت، محیط‌زیست، تفکر بصری، استقلال، لذت بردن از ایده‌های جدید، خستگی مکرر و عدم تمایل به ریسک است.

برخورد با وسوسه‌های متعددی که در زندگی وجود دارد، مستلزم اولویت و رویکرد سیستماتیک است. هنوز مصرف‌کنندگان AD/HD به دلیل عدم توانایی کنترل اطلاعات زیاد به حالت هرج و مرض عمل می‌کنند. آن‌ها در مقابل ضربه‌های خریدی تبلیغاتی به دلیل فقدان دقت پردازش ذهنی تسلیم می‎شوند (Kaufman-Scarborough & Cohen 2004). این‌چنین سبک خریدی برای بهبود خلق‌وخوی نیست اما به دلیل سریع و کمتر بودن تجزیه‌وتحلیل نشانه‌های آن، عامه‌پسند است.

بیماران AD/HD به‌راحتی توانایی نادیده گرفتن اطلاعات زائد را ندارند. مقایسه کردن، پیدا کردن بهترین محصول، استفاده از اطلاعات خرید و تصمیم‌گیری در انتخاب نهایی برای آنان سخت و خسته‌کننده است. جالب‌توجه است، اگرچه جای تعجب ندارد، نحوه‌ی جمله‌بندی فروش می‌تواند تولید یک نیاز برای مشتری در آینده کند و جمله لازم نیست به‌صورت آنی درک شود. درنتیجه، بسیاری از ضربه‌ی تبلیغاتی خرید به فروشگاه‌ها برگردانده می‌شوند (درست برخلاف مصرف‌کنندگان افسرده) و اغلب بازده‌ی فرایند فروش با خطر مواجه می‌شود.

درنتیجه، استراتژی مقابله با هرج‌ومرج‌های خورید باید تأکید بر نیازهای ساختاری و ساده نماید. فراتر از نظم ذاتی فروشنده، یک مغازه با چیدمان تمیز و سازمان‌دهی شده کمک بسیار مطلوب‌تری به خریداران AD/HD می‌کند. گزینه‌های خرید اینترنتی نیز می‌تواند مؤثر باشد.

علاوه بر این، می‌توان انتظار داشت باتجربه‌ی مشکلات پتانسیلی همراه استفاده از محصولات/خدمات پس از فروش بتوان سطح رضایت مصرف‌کنندگان را تعیین نمود. افرادی که نمی‌توانند اطلاعات را به‌صورت متد آماده پردازش کنند احتمالاً به دنبال دستورالعمل مونتاژ و یا خواندن کتابچه‌ی راهنمای قطور آن (حال در نظر بگیرید که سواد نیز نداشته باشند) به دلیل تصور پیچیدگی زیاد محصول می‌روند.

 

تقسیم‌بندی بر اساس کمبود

گروه‌های بحث شده در بالا بر اساس موارد آسیب‌شناسی و بدون هیچ دلیل دیگری تقسیم‌بندی شدند. همچنین خصوصیات نشان داد که تفاوت بین افراد مصرف‌کننده باعث ایجاد سبک‌های مختلف رفتارهای خرید خاص می‌گردد. به‌عنوان‌مثال، همه‌ی ما تجربه‌ی (به میزان متفاوت) برخورد با مشکل تعداد زیاد انتخاب وسایل در خرده‌فروشی‌های آنلاین مواجه شده‌ایم و خسته‌کننده است که بعد از تلاش‌های گسترده برای جستجو و مقایسه‌ی بسیار نتوانیم انتخاب را انجام دهیم. درنتیجه، معیارهای زیر به ذهن خطور می‌کند که برای دسته‌بندی‌های عصبی رشد و ترقی داده‌شده‌اند:

 • درجه‌ی مؤلفه‌های عاطفی در تجسم یک شخص، نیازها و خواسته‌های آن و تصمیم‌گیری
 • سطح شخصی فرد و عدم وابستگی برای تصمیم‌گیری
 • مهارت‌های پردازش اطلاعات "تسلط مفهومی " (Fazendeiro و همکارانش 2007)
 • رویکرد حل مسئله، دنبال سادگی یا راه‌حل جامع
 • سطح عمدی کنترل/دخالت در مشتریان راه‌حل گرا (برای مثال پیمانکاران و خویش‌فرمایان)
 • درجه‌ی ریسک گریزی در تصمیم‌گیری
 • عامل کنجکاوی که منجر به تنوع در موارد درخواستی می‌گردد.

 

 

ترجمه سیاوش عزیزی

 

 

[1]Aromatherapy

[2]Sulguladze

[3]Amygdala

[4]Saxena

[5]Dopamine

  انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 1303

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم؟

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم؟

به نام خداوند بزرگ و روزی دهنده با سلام  چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵‌.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم برای پاسخ به این سوال خواندن این کتاب را بسیار توصیه میکنم  موفق و سلامت و ثروتمند باشید ... ...

درامدزایی در خواب! (تعجب نکنید! بخوانید)

درامدزایی در خواب! (تعجب نکنید! بخوانید)

با این پکیج آموزشی شما تمامی روش های قانونی و حلالی که میتونید باهاشون حتی توی خواب هم از اینترنت پول در بیارید رو کامل و با ذکر جزئیات و تجربیات یاد می گیرید. پس اگه واقعا دنبال رشد و موفقیت هستید این صفحه رو کامل بخونید.   بیل گیتس سازنده و مالک مایکروسافت یا جف بزوس ... ...

پکیج کسب درآمد میلیونی ( تضمینی و تست شده)

بسم الله الرحمن الرحیم  *کسب درآمد از اینترنت روزانه ۲،۰۰۰،۰۰۰ میلیون تومان تضمینی و تست شده*  آپدیت جدید آبان ۱۴۰۲  ((آموزش صفر تا صد کسب درآمد اینترنتی بالای ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ میلیون تومان ماهانه، پشتیبانی ۲۴ ساعته ۷ روز هفته، ۱۰۰%حلال شرعی، کاملاً واقعی و تست ...

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

 همانطور که می دانید یکی از الزامات اولیه راه اندازی یک کسب و کار فاکتور فروش می باشد. اگر دوست ندارید هزینه گزافی بابت طراحی فاکتور بپردازید و تمایلی هم به استفاده از فاکتورهای آماده که در بازار به فروش می رسد ندارید می توانید از فاکتورهایی که با فرمت های Word و  Excel و ... ...

کسب درآمد روزانه تا 2/5 میلیون تومان در منزل

کسب درآمد روزانه تا 2/5 میلیون تومان در منزل

بنام خدا   تبریک میگوییم به شما ، شما اکنون جزئی از یک درصد افراد خوش فکر و هوشمند جامعه نود میلیونی ایران عزیز هستید . جزئی از اقلیت مثبت اندیش و پیگیر مسیر موفقیت . آدم های موفق هیچ گاه خسته نشدند و نگذاشتند انگیزه شان از بین برود و شما جزئی از آنها هستید .   این ... ...

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

 کتاب لطفاً گوسفند نباشید به اهتمام محمود نامنی از جمله برترین کتاب های خودشناسی و اصلاح الگوی زندگی شخصی است که در چند سال اخیر نگارش یافته است. خواندن این کتاب را برای همه افرادی که نمی خواهند گوسفند بمانند توصیه می نماییم. (انسان نمی تواند به آسمان نیندیشد ،مگر انسان ... ...

بانک شماره تلگرامی های فعال

بانک شماره تلگرامی های فعال

  این بانک اطلاعاتی، شامل شماره موبایل تلگرامی های فعال در سراسر  کشور می باشد. برای ارسال بانک شماره موبایل تلگرامی باید از طریق نرم افزار تبلیغات در تلگرام یا سامانه های پیامکی مثل شرکت آینوتی، شماره ها را وارد کرده و سپس شروع به ارسال تبلیغات در تلگرام و یا به ... ...

نرم افزار برنامه ساز اندروید+برنامه کتابساز اندروید

نرم افزار برنامه ساز اندروید+برنامه کتابساز اندروید

طراحی و ساخت برنامه های اندروید بدون نیاز به حتی یک خط کد طراحی و ساخت برنامه ها بر روی دستگاه اندروید بدون نیاز به کامپیوتر و اینترنت تولید برنامه های بهینه و کم حجم و قابل نصب بر روی تمامی دستگاهاب اندروید امکان نمایش تبلیغات عدد در برنامه های ساخته شده و کسب درامد امکان ... ...

دانلود جزوه آموزش استخدام موکلین

دانلود جزوه آموزش استخدام موکلین

دانلود جزوه آموزش استخدام موکلین دانلود جزوه آموزش استخدام موکلین و عزیمت کتاب الکترونیکی بسیار ارزشمند در توضیحات این کتاب و به نوعی تیتر اصلی این جزوه آموزشی آمده است استخدام موکلین سوره توحید که افرادی که در زمینه علوم غزیبه و کتاب علوم غریبه فعالیت دارند با این موضوع ... ...

آموزش گام به گام و مقدماتی تحلیل تکنیکال بورس در دانشگاه صنعتی شریف

آموزش گام به گام و مقدماتی تحلیل تکنیکال بورس در دانشگاه صنعتی شریف

آموزش تصویری تحلیل تکنیکال بورس در دانشگاه صنعتی شریف. این کلاسهای آموزشی هر چند وقت یکبار برگذار میگردد و ثبت نام محدود و با مبالغ بالایی اجرا میشود. این آموزش فرصتی است برای کسانی که وقت برای حضور در کلاسها را ندارند و نیز مبالغ سنگین ثبت نام برایشان مشکل دارد. فایل ... ...

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

  سلام دوست عزیز: فرقی نمیکند که شما صاحب یک بیزینس باشید یا یک پیج شخصی داشته باشید ویا حتی کارمند یا کارگر باشید همه چیز به سرعت در حال پیشروی به سمت دنیای دیجیتال مارکتینگ و شبکه های مجازی است و چیزی که باعث پیشرفت شما در کار میشود داشتن اطلاعات درست و به روز است. پدر ... ...

روش اصلی موفقیت در کنکور و آزمون ها(پزشکی، حقوق، مهندسی، نمونه و تیزهوشان) با پکیج کنکورپلاس

روش اصلی موفقیت در کنکور و آزمون ها(پزشکی، حقوق، مهندسی، نمونه و تیزهوشان) با پکیج کنکورپلاس

 چطور یکی از طراحان پکیج کنکورپلاس از رتبه 20.000 تجربی به رتبه 600 ریاضی رسید؟ چطور یکی دیگر از طراحان پکیج به رتبه 55 تجربی رسید؟ چرا نباید یک سری اصول و رازها به شما گفته شود؟   اگر می خواهید از تکنیک ها و رازهای رتبه های برتر کنکور حتی رتبه 1 تجربی کشور آگاه ... ...

دانلود کتاب مسیحا از جبران خلیل جبران

دانلود کتاب مسیحا از جبران خلیل جبران

 مسیحا یا مسیح یا ماشیحا به معنی لغوی مسح شده ایده‌ای در ادیان ابراهیمی به معنی رهبری است که توسط خداوند انتخاب شده باشد. این فرد معمولاً شاه یا کاهنی است که توسط روغن مقدس مسح شده باشد. ایده مسیح از تورات نشات گرفته است. در تورات مسیح لزوماً یهودی نیست و از کورش شاهِ ... ...

پکیج آموزشی انواع راه های کسب درآمد اینترنتی بیش از 40 روش درآمد زایی

پکیج آموزشی انواع راه های کسب درآمد اینترنتی بیش از 40 روش درآمد زایی

برای دانلود این پکیج ارزشمند اینجا کلیک کنید                 بسته کسب درآمد آسان از اینترنت روزانه ۵۰۰ هزار تومان تا ۱٫۷۵۰٫۰۰۰ تومان  مناسب برای تمامی افراد با هر سن و دانشی میتواند زندگیت را عوض کند این فرصت هرگز تکرار نمیشود عجله کنید فروش خود را با ... ...

دانلود مجموعه نمونه قرارداد ها

دانلود مجموعه نمونه قرارداد ها

بسیاری از افراد همواره برای نوشتن قرارداد با مشکل نحوه نگارش آن روبرو هستند و ممکن است قراردادی را به اشتباه تنظیم نمایند. نمونه قرار داد ها در هر زمینه به افراد کمک می کند تا در زمان عقد قرار داد بتوانند از آن به عنوان الگو استفاده نمایند و آن را مطابق با آنچه در نظر دارند ... ...

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست شده(تعجب نکنید! بخوانید)

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست شده(تعجب نکنید! بخوانید)

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست شده(تعجب نکنید! بخوانید)     این روزها با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی کشور، کسب درآمد برای خیلی از افراد جامعه بسیار دشوار است. بسیاری از افراد به امید اینکه در آینده بتوانند یک شغل ... ...

کسب درآمد اینترنتی روزانه حداقل ٧٠هزار تومان تضمینی

کسب درآمد اینترنتی روزانه حداقل ٧٠هزار تومان تضمینی

سلام دوست خوبم   اگه از زندگی و کارت رضایت نداری.. اگه از وضعیت روحی و بی پولی خسته شدی..   اگه احساس میکنی همیشه تو تمامی کارها بازنده ای و اعتماد به نفس پایینی داری..   اگه میخوای یک فعالیت جدید رو شروع کنی ..   و یا حتی میخوای وضعیت زندگیتو بهتر و بهتر کنی و ... ...

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان اینستاگرام(فوق حرفه ای)

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان اینستاگرام(فوق حرفه ای)

     روشی برای فالوور و لایک اینستاگرام براتون گذاشتیم، که با قیمت ناچیزی میتونید جلوی دوستاتون کلاس بزارین :) توجه : این برنامه مصارف دیگری هم دارد که خودتان با آن آشنا خواهید شد.    تذکر مهم : تمامی سوالات و مشکلات شما در تلگرام و با آیدی کارشناس پشتیبانی یعنی ... ...

کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد اینترنتی

بسته کسب درآمد آسان از اینترنت روزانه ۵۰۰ هزار تومان تا ۱٫۷۵۰٫۰۰۰ تومان   مناسب برای تمامی افراد با هر سن و دانشی میتواند زندگیت را عوض کند این فرصت هرگز تکرار نمیشود عجله کنید فروش خود را با این اموزش چندین برابر کنید وضعیت پکیج : کاملا فعال جدیدترین ... ...

دریافت فایل : کسب درآمد اینترنتی
مجله بوردا ژوئن ۲۰۱۵ بصورت فایل PDF

مجله بوردا ژوئن ۲۰۱۵ بصورت فایل PDF

   مجله بوردا ژوئن ۲۰۱۵ بصورت فایل PDF    مطالب مفید و مشابه : کاتالوگ لوازم خانگی ، فایل پی دی اف IKEA 2016 | مجلات عروس TWMGB2014web-The-Wedding مجله خیاطی Threads نوامبر ۲۰۱۵ مجله دکوراسیون داخلی خانه، حمام و دستشویی BARRON WinterCatalogue2015 کاتالوگ : ... ...

چگونه هر کسی را عاشق خود کنیم ؟

چگونه هر کسی را عاشق خود کنیم ؟

 چگونه هر کسی را عاشق خود کنیم ؟  خیلی از وقت ها دوست داشته اید شخص و یا همسر خود را عشق خود نمایید. عاشق شدن به تمام معنا، طوری که هیچ کسی را به اندازه شما دوست نداشته باشد شما را کامل قبول داشته باشد و یا می خواهید دل کسی را بدست بیاورید و در این راه همیشه با شکست مواجه ... ...

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

  "راه هاییکه خود ما با آنها به موفقیت رسیدیم"   " اگرواقعا به درآمد نیاز دارید و خواهان موفقیت هستید، با دقت مطالب این صفحه را کامل تا انتهای آن مطالعه کنید. در غیر این صورت، می توانید با خیال راحت این صفحه را ترک کنید :) "   همیشه یادتون باشه که : «شما نباید برای ... ...

کسب درآمد 290هزار تومن در 70 دقیقه

کسب درآمد 290هزار تومن در 70 دقیقه

کسب درآمد 290/000تومن در 70 دقیقه توجه: دوستانی میان پیام میدن این سیستم شما چیه؟؟ شما اگه صفر تا صد توضیحات رو کاملبخونید ، اون موقع متوجه میشید ما گفتیم این روش چیه؟! پس حتما تا آخر توضیحات رو بخونید.( با این سیستم یاد میگیری چطوری از صفر با همین موبایلت روزی ۳۰ الی ... ...

کسب و کار اینترنتی در منزل

کسب و کار اینترنتی در منزل

کسب درآمد میلیونی اینترنتی و تضمینی در منزل جدید ترین و مطمئن ترین روش کسب درآمد در سال 1394   تعهد و ضمانت ما : در عرض فقط یک ساعت اول کسب درآمد نمایید بعد از درآمد آن این مجموعه را خریداری نمایید می دانیم همه ما از مطالب تبلیغاتی و الکی که در مورد کسب و کار اینترنتی ... ...

دانلود نرم افزار اندرویدی سوالات ضمن خدمت فرهنگیان محترم

دانلود نرم افزار اندرویدی سوالات ضمن خدمت فرهنگیان محترم

  نرم افزار اندرویدی سوالات ضمن خدمت فرهنگیان محترم این نرم افزار توسط خود ما ساخته شده و در جای دیگری منتشر نشده و اختصاصی می باشد. دیگر نگران ضمن خدمت نباشید با این پکیج ویژه نیازهای شما برطرف خواهد شد یکبار برای همیشه این استرس را از خود دور کنید سوالات را همیشه ... ...

نسخه اصلی و انگلیسی کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم؟

نسخه اصلی و انگلیسی کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم؟

به نام خداوند بزرگ با سلام این نسخه اصلی کتاب است که میتوانید دریافت کنید و به زبان انگلیسی است اما اگر ترجمه کتاب رو میخواهید به پست قبلی فروشگاه مراجعه کنید با تشکر ... ...

آموزش گرفتن وام های ميليوني و میلیاردی + طرحهای خدماتی

آموزش گرفتن وام های ميليوني و میلیاردی + طرحهای خدماتی

آموزش گرفتن وام های ميليوني و میلیاردی + طرحهای خدماتی روشی عملی برای دریافت وام میلیاردی . به همراه طرح توجیهی خدماتی در اين فايل آموزشي تمام روشها ونحوه گرفتن و دريافت وام میلیاردی از وزارت مربوطه و در مدت كوتاه توضيح داده شده است. اين وامها با بهره كم و اقساط بلند ... ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل 100 هزار تومان تضميني

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل 100 هزار تومان تضميني

  سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و ... ...

کسب درآمد روزانه 300 هزار تومان از تلگرام

**قطعا این کاملترین و تخصصی ترین پکیج موجود در بازار هست** وقتش رسیده اما و اگرها را کنار گذاشته و با اطمینان کسب درآمد از تلگرام را شروع کنید… هنوز هم میخوای حسرت یه درآمد عالی و زندگی خوبو داشته باشی؟! چقدر از وقتت رو توی تلگرام و دیگر شبکه های مجازی سر میکنی؟! هنوز هم دیر ...

کتاب آشنایی با سوجوک و موکسا

کتاب آشنایی با سوجوک و موکسا

روش درمانی سوجوك اولین بار در سال 1987 میلادی توسط یك متخصص طب سوزنی به نام دكتر پارك جی وو به دنیا معرفی گردید. كاربرد این روش برای همگان با هر سطحی از دانش امكان پذیر است و خواننده پس از مطالعه كتاب خود تایید خواهد نمود كه بهره گیری از آن كاملاً بی ضرر است.روش درمانی ... ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

آذربایجان غربی، مهاباد، مجتمع تجاری و اداری نور، واحد 341، شتابدهنده کسبوکار کارما

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی، یادگیری عمیق‌تر و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم. امید است تیچیار بتواند نیازهای شما را با کمک خودتان تشخیص داده و ...

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما